czy wysiedzą

Okres inkubacji to dla hodowli najważniejsza sprawa. Od tego zależy skuteczność naszej hodowli.
Piszcie tutaj o swoich problemach podczas inkubacji, klucia, odchowywania w pierwszych dniach życia ptaków.

czy wysiedzą

Postprzez kamil235 » Piątek, 01 Czerwiec 2012 19:18

mam kilka pytań czy gołebię wysiedzą jaja bażanta polnego wiem że bażant dłużej siedzi od gołebia ale jak bedą schodzić to pod drugie podłoże chodz mi tylko czy temperatura jest taka sama przy wysiadowaniu ? samica bażant ostatnie cztery jajka zniscła popenkane na czubku dlaczgo? co dawać małym bażantom?czy kwoka może wodzić małe bażanty po podwórku czy nie uciekną?
kamil235
 
Posty: 43
Rejestracja: Niedziela, 10 Kwiecień 2011 13:06

Re: czy wysiedzą

Postprzez zigi69 » Piątek, 01 Czerwiec 2012 23:07

Co do gołębi się nie wypowiem bo nie wiem nie słyszałem o takowej próbie wysiadywania jaj bażancich przez gołębie. Według popękanie czubków jaj może być związane z słaba skorupką choć nie wiem raczej wtedy by pękła w innych miejscach, druga opcja jest taka że kura nie znosi jaj że tak powiem na siedząco. Trochę biologi: wszystkie jajka będące wewnątrz ptaków jeszcze przez zniesieniem są okrągłe, a dopiero w czasie gdy kura znosi jajo następuje jego zmiana z okrągłego na jajowaty, jajo wydostaje się ostrym czubkiem do przodu. Tak wiec możliwe ze Twoja kura po prostu albo gubi jaja i te upadając pękają lub coś ja straszy i dla tego nie znosi ich siedząc. Ja kupuje młodym bażantom pasze dla piskląt bażancich lub pasze dla indyków. A czy pisklaki mogą być z kwoką na podwórko to szczerze wątpię,mają bardzo silny instynkt który powoduje że po paru dniach znikają.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: czy wysiedzą

Postprzez Sara » Niedziela, 03 Czerwiec 2012 19:46

witam, moje bazanciki bardzo ładnie z kurą się prowadzały (liliputki) wracały do klatki dogadywały sie zabawnie ,kwoka nie mogła za nimi nadążyć. Problemem jest pies który zawsze coś upolował. Do dwóch trzech tygodni to się trzymają kury a potem to różnie :D
Jeżeli jajka pękają są słabe skorupki - brak wapnia , albo bażant próbuje zjeść :lol: . Mojemu kupiłam piłeczki to strasznie na początku z nimi walczył , a potem i tak wiedział które jest jajko :mrgreen:
Sara
 
Posty: 70
Rejestracja: Czwartek, 11 Styczeń 2007 11:46

Re: czy wysiedzą

Postprzez zigi69 » Niedziela, 03 Czerwiec 2012 21:20

Kura pewno że początkowo będzie wodzić bażanty ale gdy podrosną to ociekają, a jeśli nie to najczęściej straty są duże spowodowane przez koty które je atakują prawie zawsze.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: czy wysiedzą

Postprzez Sara » Poniedziałek, 04 Czerwiec 2012 13:24

Witam
Mój kot to chodzi z małymi bazantami i kurczakami, wszystko jest dobrze nawet na noc idzie spać do kurnika :D Tylko owczarek kaukaski wszystko co ma pierze to zagryza, ostatnio zjadł małego bazancika :oops: Taka byłam zła ze mu przyniosłam pszczoły aby go urzadliły za karę ale przez te jego sierść nic nie poczuł.Bazanciki mają mala wolierę obok pasieczyska,anie zamkłam furtki i skubany zaraz wykorzystał moment rozerwał plastikową siatkę .
Moze zna ktoś metodę odzwyczajenia psa od zjadania drobiu
Sara
 
Posty: 70
Rejestracja: Czwartek, 11 Styczeń 2007 11:46

Re: czy wysiedzą

Postprzez zigi69 » Poniedziałek, 04 Czerwiec 2012 17:40

tzn tak fakt kota można nauczyć do wspólnego życia z drobiem gołębiami itp ale musi sie od kociaka uczyć musi być z nimi wychowywany, a co do psa hmm ciężko będzie na pewno u mnie gdybym widział że zabił bażanta to dostałby wtryny potem celowo wypuszczałbym kwokę ku niemu i każdy moment zainteresowania to skarcenie, u młodych psów pomaga nie wiem jak u starszych. kaukazami to w ogóle różnie bywa bo te psy staja sie czasami bardzo agresywne.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki


Wróć do Inkubacja i wylęgi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany