Czy może tak być?

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Czy może tak być?

Postprzez Iva Riva » Wtorek, 10 Sierpień 2010 16:48

Wczoraj przez przypadek weszłam na hodowle bażanta łownego i spodobały mi się te ptaki. I mam takie pytania:

Czy mogę trzymać bażanty łowne razem z czterema kurami a jak nie to można z dwoma , ale to nie są liliputki tylko takie normalne kury.Czy kury nie zniszczą gniazd,czy nie zabija młodych,i czy nie będą agresywne wobec bażantów?

Jakie maja być wymiary na wolierę dla trzech bażantów i tych czterech lub dwóch kor a jak nie mogą być z kurami to jakie wymiary na same bażanty?

Jak wyklują się młode bażanty to będą chodziły za matka a inne im nic nie
zrobiła?

Kiedy najlepiej kupić ptaki?

Czy można je hodować bez zezwolenia i czy się nie płaci żadnych podatków?
Iva Riva
 
Posty: 2
Rejestracja: Wtorek, 10 Sierpień 2010 15:54
Miejscowość: Tuchów

Re: Czy może tak być?

Postprzez jozik59 » Sobota, 08 Styczeń 2011 13:56

Tak możesz czymać z kurami tylko samiec może ci po zabijać kury..
kury nie powinny rozwalić ci gniazda ani nie rozwalą jajek..
Kury nie będą agresywne wobec bażantów , ani nie są...
Dla trzech bażantów powinno im styknąć dwa metry kwadratowe...
Pisklaki będą chodzić za matką, nie powinny im nic robić..
Najlepiej kupić bażanty na wiosne Bo wtedy można sprawdzić bażantki..
Bażanty łowne można chowac bez zezwoleń ponieważ nie są na wyginięciu..
nie płaci się żadnych podatków nawet gdy masz zarejestrowane ... pozdrawiam
jozik59
 
Posty: 49
Rejestracja: Czwartek, 30 Grudzień 2010 22:59

Re: Czy może tak być?

Postprzez zigi69 » Niedziela, 09 Styczeń 2011 13:02

No jozik59 nie wiem czy nie podałeś woliery zbyt małej, dwa metry kwadratowe to naprawdę mało dla bażanta łownego, moje bażanty były kiedyś w takiej wielkości nawet nie wolierze tylko zagrodzie w kurniku(duża woliera była w budowie a one były tam tylko czasowo) i wyglądało to tak ze kogut miał połamane wszystkie pióra w ogonie ogólnie były przestraszone nie było w ogóle jajek gdy je przeniosłem w czerwcu to od razu po 3 - 4 dniach pojawiły się jajka. I kwestia wodzenia młodych bażantów przez kurę bażanta łownego, rzecz dosyć mało realna naprawdę wyjątkiem jest żeby kura łownego usiadła na jajkach i je wysiedziała w hodowli wolierowej oczywiście takie wypadki się zdarzają, kiedyś słyszałem że w hodowlach gdzie trzyma się po 300 bażantów to 2 - 3 kury siadają na jajkach, ale Iva Riva jeśli będziesz mieć kury to one Ci wysiedzą młode bażanciki. U mnie to liliputka wysiedziała młode bażanty oraz zwykłe kurczaki i wszystkie były razem w wolierze i ani jedne ani drugie nic sobie nie robiły, co prawda nie wiem jak jest w czasie godów gdy samiec bażanta jest bardzo waleczny. A kupić to według mnie najlepiej na jesień albo już ponieważ jest największy wybór i ceny nie są jeszcze wygórowane choć co miesiąc można powiedzieć że są droższe.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: Czy może tak być?

Postprzez rapit » Wtorek, 18 Styczeń 2011 21:00

Bażanty to piekna sprawa, goraco polecam hodowlę. Zaczniesz raz to już napewno nie będziesz chciał przestać.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Re: Czy może tak być?

Postprzez Karramba » Środa, 19 Styczeń 2011 11:18

Witam, mnie też się wydaje, że to trochę mała przestrzeń na wolierę. Ale jeśli chodzi o wspólne bytowanie bażantów z kurami to nie ma żadnego problemu. I rzeczywiście potwierdzam słowa zigiego, że prędzej kury wysiedzą ci bażancie jaja niż bażancice. Zyczej miłej hodowli!!
Karramba
 
Posty: 4
Rejestracja: Poniedziałek, 03 Styczeń 2011 12:41


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany