czy dwie samice na jednego samca to nie za mało

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

czy dwie samice na jednego samca to nie za mało

Postprzez ziomek3315 » Niedziela, 24 Styczeń 2010 18:19

boje sie ze zajezdzi je i mam pytanie jak tam sprawdzaja sie inkubatory bo mysle kupic taki za 400zł bo jak zadna kura nie dojdzie to bedzie zle i tak na oko ile moge wyciagnac młodych z dwoch kur
ziomek3315
 
Posty: 24
Rejestracja: Sobota, 16 Styczeń 2010 15:04
Miejscowość: Starachowice

Postprzez młody » Niedziela, 24 Styczeń 2010 21:30

Dwie kury to jak dobrze pójdzie to będzie nawet 100 jaj. Ale policz sobie że maksymalnie 50% z tego wylegniesza czyli daje ci to 50 młodych.

Liczę tak zyciowo biorąc pod uwagę że pewnie się zbytnio nie znasz na hodowli. Ale nie martw się każdy kiedyś zaczybał. Tak więc 50 piskląt to będzie dobry wynik.

Inkubator to dobra rzecz, ale nie kup sobie na początek jakiegoś badziewia jakie sprzedają na allegro wykonanego ze styropianu lub płyty pilśniowej. Sam zaczynałem od inkubatora styropianowego i to był mój wielki błąd.
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie

Postprzez kurki24 » Poniedziałek, 01 Luty 2010 12:36

hejka kupiłem inkubator za 600 zł i wsadziłem 100 jajek i wykluło się 89 kurczkow a to było od dwóch samic
kurki24
 
Posty: 29
Rejestracja: Piątek, 20 Listopad 2009 20:29


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany