Cuda się zdarzają. To mogę powiedzieć

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Cuda się zdarzają. To mogę powiedzieć

Postprzez edgar9 » Niedziela, 01 Kwiecień 2007 23:23

Witajcie!

Dziś miałem przygodę niebywałą. Otóź, gdy oporządzałem moją wolierę, przez nieuwagę nie domknąłem furtki. Zanim się obejrzałem, kogut, głowa haremu moich bażantów, wyszedł sobie na wolność.
Serce podskoczyło mi do gardła gdy zauważylem, że ten w najlepsze pałaszuje sobie już pasze z kurami. Ale powoli, wydając łagodzące tui-tui-tui, wyszedłem z woliery, zaszedłem go od tyłu. Powoli poganiałem go.
W ten sposób zagnałem spowrotem do woliery. Nie ukrywam, gdyby ten bażnat uciekł, byłoby cięzko z moja hodowlą :-)

Ale z drugiej strony sobie myślę, czy mój bażant nie jest zbyt oswojony. Przecież dziki, gdyby tylko zobaczył człoieka to by uciekał gdzie pieprze rośnie. A ten jednak to już bardziej zachoywał się jak zwykła kura...

Nie mniej jednak, ciesze się, że jutro też będę oporządzał jego stadko.
edgar9
 
Posty: 40
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 12:50
Miejscowość: Kalisz

Postprzez Kurak » Poniedziałek, 02 Kwiecień 2007 6:26

Łe chłopie, u mnie to standat że coś mi ucieka, a i tak zawsze to łapie.

Koguty zachowują się w czasie okresu godoweg specyficznie, bo taki numer to z kurką by Ci raczej nie przeszedł.
Kurak
 
Posty: 15
Rejestracja: Wtorek, 27 Luty 2007 12:14
Miejscowość: Ligota

Postprzez edgar9 » Wtorek, 03 Kwiecień 2007 23:30

Nie wiem, czy by mi z kurką wyszedł czy nie wyszedł.
Wolę nie próbować :-)

Mówię wam, serduch miałem w gardle :-)
edgar9
 
Posty: 40
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 12:50
Miejscowość: Kalisz

Postprzez młody » Czwartek, 12 Kwiecień 2007 16:18

ja nie mam tyle sczęścia, moze to kwestai oswojenia. Raz wyskoczyła mi z wolierki. Było tylko frrrruuuuuuuuu i do widzenia:(
młody
 
Posty: 161
Rejestracja: Piątek, 08 Wrzesień 2006 12:18
Miejscowość: Podkarpackie


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany