Co zagryzło moje bażanty ?

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Co zagryzło moje bażanty ?

Postprzez kamil235 » Wtorek, 15 Październik 2013 10:01

Hej zaszedłem rano do kojca i nie znalazłem żadnego bażanta znalazłem u góry siatki kilka wygryzionych dosyć sporych dziur trochę krwi i parę piór bażantów było troje łowne dzień wcześniej z klatki która jest półtora metra nad ziemią znikał jedna kaczka krzyżówka siatka była oderwana z boku siatka na kojec była plastikowa ogrodowa zielona .

Co to mogło być ?

co zrobić żeby nie było więcej takich ataków ?
kamil235
 
Posty: 43
Rejestracja: Niedziela, 10 Kwiecień 2011 13:06

Re: Co zagryzło moje bażanty ?

Postprzez sputnik » Środa, 16 Październik 2013 7:07

Wygląda mi to na atak łaski lub kuny. Niestety jeżeli szkodniki mogą pokonać ogrodzenie woliery, to trzeba je koniecznie wzmocnić. Zamiast siatki PCV proponowałbym kratę zgrzewaną z małym oczkiem, ewentualnie plecioną np. oczko sześciokątne nie jest aż tak drogie. Bardzo ważne jest mocowanie siatki na krawędziach, bo szkodnik CI wejdzie ja będzie miał luz tak jak teraz. Także generalnie musisz zrobić sporą modernizację wolier i klatek, bo teraz jak się nauczyły to będą częściej przychodzić.
sputnik
 
Posty: 288
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:14

Re: Co zagryzło moje bażanty ?

Postprzez zbyniu78 » Czwartek, 17 Październik 2013 7:10

Ewentualnie to może być lis, tak mi się przynajmniej wydaje.
zbyniu78
 
Posty: 107
Rejestracja: Środa, 08 Luty 2012 7:59

Re: Co zagryzło moje bażanty ?

Postprzez Pio45 » Czwartek, 17 Październik 2013 7:23

Tez myślę, że to prawdopodobnie może być lis albo kuna
Siatkę PCV to one spokojnie przegryzą, zrób tak jak radzi sputkik i zrób woliere z siatki metalowej, wkop tez ja w ziemie na ok. 50 cm, zeby podkopac sie nie mogły
Pio45
 
Posty: 205
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:57


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany