chory paw

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

chory paw

Postprzez Sara » Niedziela, 07 Luty 2010 11:34

Witam, mój paw zachorował łapie powietrze jak przy astmie , jest osowiały .Nie ma kataru ,oczy czyste. co robić :? . Sara

Mam pytanie czy pawie (zdrowe) można uodparniać szczepionkami dla gołębi, znalazłam małe opakowania przeznaczone dla gołębi ,a u weterynarza zawsze mi mówiono że tak małych upakowań nie ma i proponowano na 1000 sztuk , a tu czasami potrzeba tylko kilka.pozdrawiam
Sara
 
Posty: 70
Rejestracja: Czwartek, 11 Styczeń 2007 11:46

Postprzez kogut » Niedziela, 07 Luty 2010 21:02

Jak łapie powietrze tak jak by ciężko oddychał to u mnie była to kiedyś objawa syngamozy (robaki w tchawicy) czyli wystarczyło zapodać odpowiedni lek na robaczyce i pomogło. Co do szczepienia pszcepionkami dla gołebi to kompletnie nie mam doświadczenia.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12

Postprzez Sara » Niedziela, 07 Luty 2010 22:05

Dzięki za odpowiedz ale już po pawiu :(
Udusił się ,jak się okazało to miał torbiel na odcinku szyjnym wielkości średniego jajka od kury. nie było widać pod upierzeniem, że coś tam mu rośnie.
Pierwszy raz z czymś takim się spodkałam
Szkoda byłby ładnym ptakiem, cieszyłam się że tak ładnie rośnie mu ogon, a tu klops tylko płakać :( sara
Sara
 
Posty: 70
Rejestracja: Czwartek, 11 Styczeń 2007 11:46

Postprzez kogut » Poniedziałek, 08 Luty 2010 20:22

No nic nie martw się czasami tak bywa, takie upadki to się poprostu trafiają. Jak wszędzie.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany