Chory paw

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

Chory paw

Postprzez Stasia » Poniedziałek, 19 Lipiec 2010 11:48

Mam pawia 2,5 roku i dwie młode pawice.Paw zaczął mi chorować.Objawy są dziwne.Ma apetyt ale jest słaby i nie może chodzić.Poradziłam się weterynarza i dawałam antybiotyk przez 10 dni ale poprawy nie ma.Na pewno nie ma mykoplazmy bo wiem jakie są objawy.Co robić ?
Stasia
 
Posty: 3
Rejestracja: Poniedziałek, 19 Lipiec 2010 11:33
Miejscowość: Gniezno

Postprzez rapit » Poniedziałek, 19 Lipiec 2010 20:56

A czy podawałas środki na odrobaczenie. Syngamoza czyli choroba wywołana prze robaczyce np tchawicy atakuje układ nerwowy i moż objawiać się paralizemi lub niedowładem kończyn. A na robaki to antybiotyk nie działa bo to nie są bakterie.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska

Postprzez Stasia » Poniedziałek, 19 Lipiec 2010 21:03

Nie dawałam.Czy po podaniu leku paraliż ustąpi?
Stasia
 
Posty: 3
Rejestracja: Poniedziałek, 19 Lipiec 2010 11:33
Miejscowość: Gniezno

Re: Chory paw

Postprzez tadek153 » Poniedziałek, 20 Wrzesień 2010 12:00

niech mi ktoś powie dlaczego młode pawie tak zdychają ..
tadek153
 
Posty: 2
Rejestracja: Poniedziałek, 20 Wrzesień 2010 11:55

Re: Chory paw

Postprzez xwiatr » Poniedziałek, 20 Wrzesień 2010 22:34

Czy paraliż ustąpi niewiadomo. Nie wiadomo do konca czy to nawet syngamoza, choć bardzo prawdopodobne. Dopóki nie podasz to się nie dowiesz.

niech mi ktoś powie dlaczego młode pawie tak zdychają ..


Tadek, TAk to znaczy jak zdychają. Wypowiadaj się z sensem, bo inaczej twój post nic nie wnosi do dyskusji. Opisz problem, tylko wówczas ktoś będzie w stanie Ci pomóc!
xwiatr
 
Posty: 152
Rejestracja: Sobota, 12 Sierpień 2006 0:49

Re: Chory paw

Postprzez tadek153 » Wtorek, 21 Wrzesień 2010 5:08

Po prostu chodzą skrzydła opuszczają , i fik i leży ,,i są matkom bo sama je wylęgła .tak mam już od kilka wylęgów ..i nie wiem co mam zrobić jak zapobiegać co dawać jeść ...
tadek153
 
Posty: 2
Rejestracja: Poniedziałek, 20 Wrzesień 2010 11:55

Re: Chory paw

Postprzez tragopan » Poniedziałek, 27 Wrzesień 2010 10:42

to jest choroba zwana czarną główką (Histomonadoza)
Dlaczego nie poprosiłeś o pomoc osoby od której kupiłeś pawie. On na pewno wiedział co można im podać i na co chorują. Metronidazol, Avimetronid i wiele pochodnych lekow jest dobra i skuteczna w leczeniu tej choroby.
Choroba łatwa w leczeniu.
tragopan
 
Posty: 44
Rejestracja: Piątek, 01 Grudzień 2006 15:44
Miejscowość: ALEKSANDRIA


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany