Choroba u bażanta Królewskiwgo

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

Choroba u bażanta Królewskiwgo

Postprzez szmekvn » Sobota, 23 Kwiecień 2011 13:45

Witam.jestem początkującym hodowcą bażantów i mam problem z bażantem.Koło oka pojawiła się mu opuchlizna ,bażant ma też problemy z układem oddechowym obstawiam za to ornitoza ale nie wiem jakimi środkami ją leczyć .Proszę o pomoc ,poniżej umieściłem link do zdjęcia bażanta
szmekvn
 
Posty: 8
Rejestracja: Niedziela, 28 Luty 2010 17:59

Re: Choroba u bażanta Królewskiwgo

Postprzez jozik59 » Sobota, 23 Kwiecień 2011 16:09

Problemem najczęstszym układów oddechowych u ptaków jest posiadanie robaków w układzie oddechowym ... A co z tą opuchliznom to obstawiam że to guz , Ale nie jestem pewny co do tego Guza...
jozik59
 
Posty: 49
Rejestracja: Czwartek, 30 Grudzień 2010 22:59

Re: Choroba u bażanta Królewskiwgo

Postprzez szmekvn » Sobota, 23 Kwiecień 2011 17:32

Dokładnie chciałbym się dowiedzieć jakie leki przeciwdziałają ornitozie i są stosowane w jej zwalczaniu ?
szmekvn
 
Posty: 8
Rejestracja: Niedziela, 28 Luty 2010 17:59

Re: Choroba u bażanta Królewskiwgo

Postprzez Grześ » Sobota, 30 Kwiecień 2011 17:33

witaj musze cię zmartwić i obym nie miał racji też kiedyś kupiłem królewskie na giełdzie w Pszczynie z podobnymi objawami i nawet weterynarz mi nie pomógł najpierw pad jeden dokupiłem drugiego choroba się rozniosła aż wszystkie padły i jak na razie jestem z królewskich wyleczony
Grześ
 
Posty: 92
Rejestracja: Środa, 03 Styczeń 2007 0:27
Miejscowość: Woj.Śląskie


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany