CHOROBA PAWI

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

CHOROBA PAWI

Postprzez smoku995 » Sobota, 29 Styczeń 2011 20:20

Witam :) .
Ostatnio zauważyłem iż moje pawie (2 samice i 1 samiec w wieku 4 lat) dziwnie się zachowują.Były takie osowiałe,smutne i pokulone.Wczoraj zdechł mi samiec.Byłem bardzo ciekawy i rozkroiłem mu brzuch i okazało się,że przy szyi miał taką dużą GOIDE (okrągła,około 5 cm średnicy).Przeciąłem ją i w środku wyglądało jak zwykłe mięso.Co to mogło być?Czy to mógł być rak przełyku?Czy są jakieś leki żeby zapobiec dalszym zgonom? :?
smoku995
 
Posty: 5
Rejestracja: Sobota, 29 Styczeń 2011 18:51

Re: CHOROBA PAWI

Postprzez Bodzio » Niedziela, 30 Styczeń 2011 0:40

Rak nie jest chorobą zakaźną czyli nie ma mowy by naraz chorowało całe stado, bo tym się nie można zarazić. Może akurat miał jaką ś wadę albo tak jak piszesz nowtwór i dlatego choroba go wykończyła. Ale to dzikie mięso nie zarazło innych szukał bym czegoś innego. Może w tej sekcji coś znalazłeś innego, sprawdzałeś dorgi oddechowe i jelita w kierunku robaków?
Bodzio
 
Posty: 131
Rejestracja: Czwartek, 02 Listopad 2006 16:47


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany