Chore ptaki

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

Chore ptaki

Postprzez mglgaz » Niedziela, 05 Lipiec 2009 12:24

Ponownie proszę o radę - nie dotyczy to bażantów jednak może ktoś potrafi mi pomóc. Moim niektórym kurkom grzebyki robią się sine. Zauważyłam też ,że ciężko oddychają niektóre z nich. W maju zawiozłam dwa ptaki do Zakładu Higieny Weterynaryjnej do Krakowa na Brodowicza ,jednak nic to nie wniosło . Z sekcji wynikło tylko tyle ,że mają powiększoną wątrobę i Pani mi powiedziała ,że mają złą paszę - ja wcale ich nie karmię żadną paszą ,mają wolny wybieg o wielkości 22ar. dostają kukurydzę , przenicę owies bezłuskowy , różne warzywa tarte. W badaniu posiewowym wyszła escherichia coli , ale ta bakteria nie jest zrobić takich spustoszeń ,zresztą i tak zostały przeleczone , a i tak nadal padają i chorują . Niektóre z moich kurek kichają mają wysięk z nosa , dawałam na mykoplazmę tylbian i enflocynę sol. Już mam dosyć zdaję się ,że będę zmuszona zlikwidować stado , a liczy ono do 200 szt. różnych gatunków dużych ,małych,bażanty,pawie,kaczki,gęsi, przepiórki i wiele ras drobiu ozdobnego.
mglgaz
 
Posty: 12
Rejestracja: Poniedziałek, 27 Kwiecień 2009 17:38
Miejscowość: Zakopane

Postprzez malaka » Niedziela, 05 Lipiec 2009 14:40

jak kichają to może to być pypcia
malaka
 
Posty: 21
Rejestracja: Wtorek, 23 Czerwiec 2009 21:51
Miejscowość: Krosno

Postprzez mglgaz » Niedziela, 05 Lipiec 2009 20:10

A przepraszam co to jest ?
mglgaz
 
Posty: 12
Rejestracja: Poniedziałek, 27 Kwiecień 2009 17:38
Miejscowość: Zakopane

Postprzez mglgaz » Niedziela, 05 Lipiec 2009 20:20

Jeszcze mam pytanie dotyczące tylbianu tzn. Dlaczego jest napisane ,że nie podawać nioskom. Nie jest podany żaden okres karencji tak jak w przypadku ptaków przeznaczonych na ubój. Czy mam przez to rozumieć ,że jajka nie nadają się do konsumpcji .
mglgaz
 
Posty: 12
Rejestracja: Poniedziałek, 27 Kwiecień 2009 17:38
Miejscowość: Zakopane


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany