CHORE PAWIE

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

CHORE PAWIE

Postprzez Dzikens » Piątek, 24 Wrzesień 2010 20:01

Dzikens...
Witam Wszystkich. Od maja tego roku zaczołem hodować Pawie i od samego początku mam z nimi problemy. (A podobno te ptaki są łatwe w hodowli i nie sprawiają problemów). A więc przejdę do meritum sprawy. Posiadam dwóch samców i dwie samice, ptaki mają ponad rok. Jakieś 1,5 miesiąca temu zauważyłem że samice są osowiałe i mają opuszczone skrzydła, pomyślałem że może być to spowodowane zmianą pogody, lecz pogoda zaczeła się poprawiać a samice były w takim samym stanie, mało tego przestały jeść i pić co spowodowało wychudnięcie przy czym zaczeła towarzyszyć im biegunka pianista o barwie biało- żółtawej. Od razu udałem się do weterynarza, który stwierdził, że to może być salmonelloza lub kokcydioza.
Zalecił ENROBIOFLOX 10, do wody i w zastrzykach oraz GAMBAKOKZID, podawałem te leki według zalecenia i przez ten czas nie zauważyłem poprawy(jedna z samic zdechła). U drugiej nastąpiła poprawa bo zaczeła jeść i pić lecz biegunka nie ustąpiła, ale moja radość nie trwała zbyt długo bo znowu jest to samo nie je i nie pije. Wtym czasie jak samice zaczeły chorować samce też miały biegunkę o barwie brązowej ale nie była pianista i tak wodnista jak u samic, teraz z samcami jest już wszystko w porządku jedzą i piją. Bardzo proszę o pomoc bo już nie wiem co mam robić ????
Dzikens
 
Posty: 2
Rejestracja: Piątek, 24 Wrzesień 2010 18:48

Re: CHORE PAWIE

Postprzez tragopan » Poniedziałek, 27 Wrzesień 2010 10:38

Dzikens to jest choroba zwana czarną główką (Histomonadoza)
Dlaczego nie poprosiłeś o pomoc osoby od której kupiłeś pawie. On na pewno wiedział co można im podać i na co chorują. Metronidazol, Avimetronid i wiele pochodnych lekow jest dobra i skuteczna w leczeniu tej choroby.
tragopan
 
Posty: 50
Rejestracja: Piątek, 01 Grudzień 2006 15:44
Miejscowość: ALEKSANDRIA

Re: CHORE PAWIE

Postprzez Dzikens » Poniedziałek, 27 Wrzesień 2010 12:16

To z czego to wynika że ta choroba zaatakowała tylko te dwie samice a samce są zdrowe. Hodowca od którego kupiłem pawie ma bardzo dobre ptaki, ale on wogóle nie ma pojęcia o chorobach bo sam mu powiedziałem jak jego ptaki chorowały że to mykoplazmoza. I mam jeszcze pytanie? Chciałbym zaszczepić resztę pawi ale nie bardzo wiem jaką szczepionką.
Dzikens
 
Posty: 2
Rejestracja: Piątek, 24 Wrzesień 2010 18:48

Re: CHORE PAWIE

Postprzez rapit » Poniedziałek, 04 Październik 2010 9:55

Z Pawiami a konkretnie z chorobami nie miałem nigdy zbyt dużo do czynienia, mam jednak 3 pawie które chodzą u mnie wolno i siedzą z kurami w kurniku. Nigdy nie miałem żadnych problemów, na wiosnę i jesienią tak jak teraz podaje tylko profilaktycznie witaminy. Podobnie może być z tym gościem co od niego kupiłeś. Choroby są wszędzie u poprzedniego hodowcy miały dobre warunki bytowe, zmiana klimatu i odrazu ujawniły się problemy. Osłabione ptaki i choroby atakują.
rapit
 
Posty: 241
Rejestracja: Poniedziałek, 28 Sierpień 2006 10:39
Miejscowość: Polska


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany