budowa woliery dla bażantów - porady

Wszystko to co niezbędne jest do hodowli bażantów. Porady i sugestie na temat budowy wolier, pomiesczeń odchowalnikowych, itp. Pytania jak zrobić, jak zorganizować itp...

budowa woliery dla bażantów - porady

Postprzez nodii » Wtorek, 23 Wrzesień 2014 20:34

witam wszystkich hodowców ... mam pytanie jestem nowym hodowca chce postawic woliere lecz nie wiem z czego było by najlepiej i jakie wymiary dla 6 ptakow.
nodii
 
Posty: 1
Rejestracja: Wtorek, 23 Wrzesień 2014 20:10

Re: witam

Postprzez gaudi » Środa, 24 Wrzesień 2014 7:53

Witaj na forum! Do budowy woliery może posłużyć siatka z oczkiem sześciokątnym, z której zrobisz boki woliery, natomiast na górę należy użyć czegoś takiego jak siatka polietylenowa, która będzie chronić bażanty przed rozbiciem głowy podczas podlatywania do góry.
gaudi
 
Posty: 32
Rejestracja: Środa, 15 Styczeń 2014 9:39

Re: budowa woliery dla bażantów - porady

Postprzez janek » Piątek, 03 Październik 2014 7:19

Zamiast siatki plecionej z oczkiem sześciokątnym warto pomyśleć nad kratą zgrzewaną - jest dużo mocniejsza i na pewno wystarczy na wiele wiele sezonów.
janek
 
Posty: 101
Rejestracja: Wtorek, 24 Styczeń 2012 15:32

Re: budowa woliery dla bażantów - porady

Postprzez michalinna » Wtorek, 07 Październik 2014 7:02

Podłączę się do tematu - oglądałam siatkę z oczkiem sześciokątnym i tą zgrzewaną. Niestety siatki są tylko 1 metrowej wysokości - jak je łączyć jak chcę zrobić dwumetrową wolierkę?
michalinna
 
Posty: 12
Rejestracja: Piątek, 26 Wrzesień 2014 7:10

Re: budowa woliery dla bażantów - porady

Postprzez fisherman » Środa, 08 Październik 2014 8:20

michalinna napisał(a):Podłączę się do tematu - oglądałam siatkę z oczkiem sześciokątnym i tą zgrzewaną. Niestety siatki są tylko 1 metrowej wysokości - jak je łączyć jak chcę zrobić dwumetrową wolierkę?


Bardzo łatwo - bierzesz drut do zaplatania siatki na na krawędzie jednej i drugiej siatki przeplatasz na zmianę przez oczka.Trzyma się bardzo dobrze.
fisherman
 
Posty: 19
Rejestracja: Środa, 04 Czerwiec 2014 8:04

Re: budowa woliery dla bażantów - porady

Postprzez michalinna » Piątek, 10 Październik 2014 7:30

Ale można w ten sposób też łączyć sztywne kraty zgrzewane? Wybaczcie mi takie pytania, to będzie moja pierwsza wolierka :oops:
michalinna
 
Posty: 12
Rejestracja: Piątek, 26 Wrzesień 2014 7:10

Re: budowa woliery dla bażantów - porady

Postprzez fisherman » Poniedziałek, 13 Październik 2014 7:47

Pewnie, że można, też zdarzyło mi się łączyć takie siatki.
fisherman
 
Posty: 19
Rejestracja: Środa, 04 Czerwiec 2014 8:04


Wróć do Urządzenia hodowlane

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany