bazantom po 2,5 tyg rozjeżdżają się nogi

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

bazantom po 2,5 tyg rozjeżdżają się nogi

Postprzez zenicior » Wtorek, 12 Lipiec 2011 11:46

witam wszystkich hodowcow:
mój teściu ma bażanty złote (kura i kogut), kaukaskie (kura i kogut) i łowne (3 kury).
bażanty zaczęły się nieść więc zbudowałem inkubator wyposażyłem w regulator wilgotności i temperatury, wszystkie wskazania byly takie jak powinny.
Na 9 jaj (6 łowno-kaukaskich dwa zalężone i wyklute; 3 złote jedno zalężone i wyklute)3 bażanciki wyklute jedno kaukaskie, jedno zlote i jedno zmutowane albo inne takie biale pasy od dzioba do konca glowy z oczyma po srodku ,skrzydla piora lotki białe pozostaly kolor to braz.
Bażnciki maja 2,5 tygodnia i zaczeły im się rozjeżdżać łapki tzn. ze maja problem z chodzeniem sa chwiejne i slabe
co to moze byc i jesli mozna pomóc to w jaki sposób?
dziekuje za odniesienia sie do mojego zapytania
zenicior
 
Posty: 3
Rejestracja: Wtorek, 12 Lipiec 2011 11:30

Re: bazantom po 2,5 tyg rozjeżdżają się nogi

Postprzez mark » Wtorek, 12 Lipiec 2011 22:51

Mam pytanie, czym je karmisz?, czy jedzą piją? czy te nogi im wykręca, mają sztywne, pogrubione, problem z chodzeniem?
Jeśli mają część choć z tych objawów to brakuje im witamin.
Kup im witaminę BIOWIT AMINO u mnie to koszt 35zł i daj im jak najszybciej bo skutki będą nie odwracalne.
mark
 
Posty: 55
Rejestracja: Niedziela, 28 Czerwiec 2009 11:31
Miejscowość: lubelskie

Re: bazantom po 2,5 tyg rozjeżdżają się nogi

Postprzez zenicior » Środa, 13 Lipiec 2011 16:09

Niestety jeden juz nie odratowania i to akurat mutacja :(((
Witaminy byly podawane a raczej mialy byc podawane podczas mojej nieobecnosci niestety nie moge tego potwierdzic .
Coż, podaje im teraz sam wiec zobaczymy co z tego wyjdzie i czy to akurat byl brak witamin.
Jesli potwierdzi sie ze to z powodu braku witamin to naprawde nie powierze juz nigdy opieki na d pisklakami :(
pozdrawiam
zenicior
 
Posty: 3
Rejestracja: Wtorek, 12 Lipiec 2011 11:30

Re: bazantom po 2,5 tyg rozjeżdżają się nogi

Postprzez mark » Środa, 13 Lipiec 2011 22:42

Kolego miałem w tym roku to samo.Mi padło dużo więcej. Po podaniu witamin te które miały dużą już deformacje żyją nadal [np.jedna noga skierowana w przód druga w tył] i tak z wielkim trudem się przemieszczają jest takich szt 2 Natomiast które były w lepszej kondycji wróciły całkiem do zdrowia.
mark
 
Posty: 55
Rejestracja: Niedziela, 28 Czerwiec 2009 11:31
Miejscowość: lubelskie

Re: bazantom po 2,5 tyg rozjeżdżają się nogi

Postprzez zenicior » Czwartek, 14 Lipiec 2011 15:12

więc witaminy podane, myslę że pomogą i cóż zawsze człowiek mądrzejszy po szkodzie :(,
szkoda że czyimś kosztem w tym przypadku ptaszków
dziękuję za pomoc i pozdrawiam
zenicior
 
Posty: 3
Rejestracja: Wtorek, 12 Lipiec 2011 11:30

Re: bazantom po 2,5 tyg rozjeżdżają się nogi

Postprzez bazanty2 » Sobota, 17 Grudzień 2011 18:44

co zrobic zeby im nie wykrecalo nóg
bazanty2
 
Posty: 3
Obrazki: 0
Rejestracja: Sobota, 17 Grudzień 2011 18:21


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany