Bażant zadziobał samicę

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

Bażant zadziobał samicę

Postprzez didia12 » Poniedziałek, 08 Kwiecień 2013 9:52

Witam. Mam duży problem z samcem bażanta. Stał się on bardzo agresywny i zadziorny. Wcześniej chciałam go sparować z dwiema samicami. jedną zadziobała na śmierć druga też już została nieźle poturbowana. Wcześniej nie miałam takich problemów. Co może być powodem takiego zachowania?
didia12
 
Posty: 54
Rejestracja: Środa, 17 Październik 2012 7:13

Re: Bażant zadziobał samicę

Postprzez mario19974 » Czwartek, 25 Kwiecień 2013 8:16

Prawdopodobnie to gej, a tak na poważnie też miałem w tym roku taką sytuację i zakończyło się na dobrym obiadku w niedzielę. Ja sobie z tym nie dałem rady. Nawet po założeniu osłonek holland też był agresywny, poturbował mi dwie samice i dostał w czapkę teraz mam święty spokój :wink:
mario19974
 
Posty: 25
Rejestracja: Wtorek, 30 Październik 2012 13:55

Re: Bażant zadziobał samicę

Postprzez mokwam » Czwartek, 25 Kwiecień 2013 22:34

didia12,

Jaki to gatunek bażanta?
Jeżeli łowny to należy trzymać minimum 7 kur z jednym kogutem (przy "jurnym" kogucie to i tak o jakieś 3 za mało, ale za to gwarancja zalężonych jajek :D ).
Ja trzymam stada podstawowe w takich własnie proporcjach i pomimo, że moje koguty są poza sezonem lęgowym wyjatkowo spokojne to i tak teraz kury są już lekko pozbawione piór (zwłaszcza na grzbiecie).

I pamietaj, że kogut nie dziobie kury - on tylko jej alimenty z głowy wybija..... :twisted:

Pozdrawiam,
mokwam
 
Posty: 73
Rejestracja: Niedziela, 07 Październik 2012 10:54
Miejscowość: Zator

Re: Bażant zadziobał samicę

Postprzez Pio45 » Poniedziałek, 20 Maj 2013 14:10

Witam!
Tez uwazam ze poprostu ma za mało samic. Ja kiedys miałem podobny przypadek i odseparowałem po prostu bazanta i zalozyłem osłonke na dziób. U mnie zdało egzamin.
Czytałem gdzies tez ze na agresje moze wpływac jakis pasozyt
Pio45
 
Posty: 205
Rejestracja: Poniedziałek, 23 Styczeń 2012 14:57

Re: Bażant zadziobał samicę

Postprzez didia12 » Piątek, 24 Maj 2013 14:49

Dzięki za odpowiedzi, może właśnie ma za mało samic i go energia roznosi :lol:
Będę musiała pomyśleć nad poszerzeniem mu grona samiczek, żeby tak nie wymęczał moje dwie kurki.
didia12
 
Posty: 54
Rejestracja: Środa, 17 Październik 2012 7:13

Re: Bażant zadziobał samicę

Postprzez Jan77 » Wtorek, 28 Maj 2013 10:32

No niestety tez miałem taki problem, jednak u mnie nic nie pomagało, odseparowałem go i po pewnym czasie znów wpusicłem do samic (samic było 4) ale problem znów sie pojawił, wiec skonczył w potrawce
Jan77
 
Posty: 142
Rejestracja: Wtorek, 31 Styczeń 2012 14:27


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany