bażant przybłęda

Wszystko to co niezbędne jest do hodowli bażantów. Porady i sugestie na temat budowy wolier, pomiesczeń odchowalnikowych, itp. Pytania jak zrobić, jak zorganizować itp...

bażant przybłęda

Postprzez neti7 » Piątek, 12 Luty 2016 10:07

Witam serdecznie jestem tu nowa gdyż nigdy nie posiadałam bażantów ani nie miałam tego w planie ale wprowadziliśmy się do nowego domu i po paru dniach zauważyliśmy że mamy na ogródku lokatora, którym okazał się bażant :D mieszkamy tu już trzy miesiące i on nie ucieka, jak siedzimy w domu to chodzi sobie po ogródku i zjada pokarm dla ptaków z pod drzewa. Jesteśmy zadowoleni z jego obecności ale zastanawiam się dlaczego tu jest i czy nie ucieknie? Jeśli mogę prosić podpowiedzcie mi jak z znim postępować czy dać mu jakąś miskę z jedzeniem w miejsce w którym zawsze widuję że śpi? Wiem może głupie pytania ale kompletnie nie mam pojęcia o tych ptakach a chciałabym, żeby dobrze mu się tu mieszkało :D w końcu on był pierwszy. Dziękuję i pozdrawiam.
neti7
 
Posty: 2
Rejestracja: Piątek, 12 Luty 2016 9:56

Re: bażant przybłęda

Postprzez donald997 » Poniedziałek, 15 Luty 2016 8:51

Też nie miałem jako takiego doświadczenia w sprawie bażantów, ale z tego co słyszałem i z opowieści mogę Ci coś podpowiedzieć :) Bażanty lubią też owoce także możesz mu podrzucać ich troche, no wiadomo pszenica , może być z dodatkami takimi jak kukurydza oraz słonecznik czarny, i powoli go przyzwyczajać, chodzi o to żeby od razu go nie spłoszyć bo ucieknie. Można też podawać im skorupki jaj. Nie wymagają stosowania jakiegoś specjalnego pożywienia. Zazwyczaj jedzą co chcą, szukają sobie pożywienia w Waszym ogródku:) Wodę możesz mu podstawić też w jakimś pojemniczku.
Może z czasem zbudujecie mu z mężem jakiś wolier i powiększycie hodowlę :D Moglibyście sprawdzić czy jest samiec czy samiczka to też bardzo ważne, ale to już może jak się oswoi i go złapiecie. Możecie go na ten czas zamknąć w jakiejś klatce.
donald997
 
Posty: 101
Rejestracja: Wtorek, 26 Styczeń 2016 9:41

Re: bażant przybłęda

Postprzez zigi69 » Wtorek, 16 Luty 2016 9:07

Przestrzegam przed tym co napisał donald997. Chwytanie dzikich ptaków jest kłusownictwem. Jeśli chodzi o bażanta to przesiaduje ponieważ ma dobre warunki jest bezpiecznie, ma pokarm. Jednak muszę Cię zmartwić wiosną prawdopodobnie zniknie wam z pola widzenia. Gdy zaczną się toki bażanty będą ustalać sobie rewiry, prawdopodobnym jest że bażant się czasowo przeniesie. Choć nie jest do końca powiedziane jeśli że tak powiem "zapuścicie" sobie ogród, a jest to kura to jest możliwe ze zrobi sobie gniazdo gdzieś na ziemi.
zigi69
 
Posty: 255
Rejestracja: Wtorek, 11 Maj 2010 19:48
Miejscowość: Gierałtowiczki

Re: bażant przybłęda

Postprzez neti7 » Wtorek, 16 Luty 2016 19:22

Dziękuję za odpowiedzi, o łapaniu nie ma mowy gdyż nie mam takiej potrzeby, a po za tym jest bardzo szybki i płochliwy. To jest samiec więc może faktycznie opuści nas na wiosnę :( Do tej pory ogród był zapuszczony, bo nikt tu nie mieszkał od ponad roku. Więc pozostaje nacieszyć się jeszcze jego obecnością :)
neti7
 
Posty: 2
Rejestracja: Piątek, 12 Luty 2016 9:56

Re: bażant przybłęda

Postprzez donald997 » Środa, 17 Luty 2016 8:32

W takim razie pozostaje Ci podrzucać mu jedzonko i cieszyć się jego widokiem :) Pozdrawiam
donald997
 
Posty: 101
Rejestracja: Wtorek, 26 Styczeń 2016 9:41

Re: bażant przybłęda

Postprzez heronik » Wtorek, 23 Luty 2016 17:54

No to macie żywą ozdobę w ogrodzie :) naturalne upiększenie ogrodu heh
Awatar użytkownika
heronik
 
Posty: 7
Rejestracja: Niedziela, 21 Luty 2016 16:54


Wróć do Urządzenia hodowlane

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany