Bażant diamentowy

Tutaj piszemy na luźne tematy, niekoniecznie związane z tematyką bażantów. Jeżeli wątek, który zamierzasz rozpocząć nie pasuje do innych kategorii to zrób to w tym dziale

Bażant diamentowy

Postprzez adamb » Środa, 03 Lipiec 2013 20:25

Witam mam problem z bażantem diamentowym a mianowicie wyrywa sobie pióra zaczął od ogona a teraz powyrywał sobie pióra z głowy chodzi o ten kołnierz zostało tylko kilka piórek ogólnie wyrywa te pióra wszędzie ze skrzydeł grzbietu no wszędzie jest strasznie oskubany. Zaczął to ok. tygodnia temu nie wiem o co chodzi. Kupiłem go dwa miesiące temu ma 2 samiczki roczne on jest dwuletni. Ma boks 3m/3m z zieleniną chodzi mi o to że rośnie tam sporo zielonego dostaje mieszankę zbożową . CZY KTOŚ WIE MOŻE O CO CHODZI . Proszę o pomoc.
adamb
 
Posty: 30
Rejestracja: Niedziela, 21 Czerwiec 2009 12:36
Miejscowość: Wołomin

Re: Bażant diamentowy

Postprzez robs123 » Środa, 03 Lipiec 2013 20:43

Moim zdaniem to naturalne, ponieważ rozpoczyna się okres pierzenia, tzn. bażanty gubią pióra a w to miejsce wyrosną im nowe. Tak się dzieje co roku w okresie letnim, wakacyjnym. Więc wg mnie nie ma się co martwić. Wyjdą świeże pióra i kogut będzie jeszcze piękniejszy.
robs123
 
Posty: 47
Rejestracja: Czwartek, 24 Luty 2011 11:27

Re: Bażant diamentowy

Postprzez adamb » Sobota, 06 Lipiec 2013 7:54

ok. dzięki , po prostu u innych bażantów nie widziałem tak mocnego pierzenia .
adamb
 
Posty: 30
Rejestracja: Niedziela, 21 Czerwiec 2009 12:36
Miejscowość: Wołomin


Wróć do O wszystkim.... i o niczym...

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany