Bażanciki-Pomocy!

Tutaj można umieszczać swoje wszelkie wywody, opowiadania wątpliwości dotyczące systematyki bażantów. Porozmawiamy też który gatunek i dlaczego jest lepszy a drugi gorszy

Bażanciki-Pomocy!

Postprzez Natalcia » Piątek, 03 Lipiec 2009 20:00

Panowie pomóżcie. 3 tygodnie temu wykluło mi się 5 bażancików. Z racji tego że hoduje również pawie, aby uchronić je od "ataków" pawicy, zamknęliśmy je razem z matką w budce przeznaczonej dla nich. Karmione 2 razy dziennie drobno posiekanym jajkiem, i po kilku dniach pokrzywką, pięknie można powiedzieć nabierały siły. Po 2 tygodniach wypuściliśmy je z budki i przebywały w wolierze a do jedzenia dodaliśmy tartą marchewkę. Po dwóch dniach jeden bażancik padł, minęły kolejne dwa dni i wyniosłam kolejnego małego. Dziś zauważyłam że kolejny jest jakiś słaby, nie chce jeść, przyniosłam do domu, nakarmiłam pokrzywką i marchewką jak zwykle, i przed chwilą go przyniosłam ledwo ruszającego się. Nie wiem w czym problem, czy to kwestia złego żywienia czy może tego że przebywają na dworze a dzień w dzień w moim regionie przechodzi ulewa tudzież burza i jest im po prostu zimno. Miał ktoś z was podobny problem ? Proszę o pomoc i z góry dziękuje
Natalcia
 
Posty: 7
Rejestracja: Niedziela, 14 Wrzesień 2008 22:40
Miejscowość: Jelenia Góra

Postprzez mikołaj » Piątek, 03 Lipiec 2009 20:58

może być to właśnie zimno, miały gdzie się schowa przed deszczem,

jeślimiały troche za zimno to podaj witamine A
Ostatnio edytowany przez mikołaj, Piątek, 03 Lipiec 2009 21:06, edytowano w sumie 1 raz
mikołaj
 
Posty: 68
Rejestracja: Niedziela, 04 Maj 2008 13:58
Miejscowość: Bydgoszcz

Postprzez peter » Piątek, 03 Lipiec 2009 21:03

Ja spróbowałbym na Twoim miejscu jeszcze odrobaczy je.
peter
 
Posty: 11
Rejestracja: Czwartek, 21 Sierpień 2008 12:04
Miejscowość: Mszana

Postprzez malaka » Piątek, 03 Lipiec 2009 23:03

a jakie to bażanty (gatunek)
zależy tez od gatunku bo niektóre są bardziej przystosowane do zimna i a inne mniej
malaka
 
Posty: 21
Rejestracja: Wtorek, 23 Czerwiec 2009 21:51
Miejscowość: Krosno

Postprzez Natalcia » Wtorek, 14 Lipiec 2009 14:35

To Bażant Złocisty :)
Natalcia
 
Posty: 7
Rejestracja: Niedziela, 14 Wrzesień 2008 22:40
Miejscowość: Jelenia Góra

Postprzez Mateusz » Poniedziałek, 20 Lipiec 2009 19:07

jaja oraz twaróg powinno się podawać gdy ptaki podrosną ( 7-10 dzień), gdyż jaja są pożywką dla wielu bakterii, które mogą wywołać biegunkę co za tym idzie szybkie odwodnienie a nawet śmierć ....
Mateusz
 
Posty: 24
Rejestracja: Sobota, 13 Czerwiec 2009 18:22
Miejscowość: Niedzrwica Kościelna (lubelskie)


Wróć do Systematyka bażantów

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron
Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany