Automatyczne karmidła liniowe

Wszelkiego rodzaju informacje, pomoce, sugestie na temat pielęgnacji i żywienia bażantów. Zapraszamy do dyskusji związanych problemami żywienia i zabiegów pielęgnacyjnych.

Automatyczne karmidła liniowe

Postprzez Bodzio » Piątek, 02 Listopad 2012 6:30

Mam trochę bażantów, odkąd podjąłem pracę mam coraz mniej czasu na opiekę karmienie i picie. W zeszłym roku moją hodowlę rozbudowałem o system pojenia zakupiony w sklepie hodowlany.pl. Sprawdza się super i dzięki temu odeszło mi kupe pracy w sezonie przy pojeniu odchowywanych bażantów. Teraz myślę o systemie paszowym takich automatycznych karmidłach gdzie pasze nasypuje się tylko do jednego zbiornika i rurami pasza rozsypywana jest do wszystkich karmideł. Bażantów odchowuje corocznie około 500sztuk. Tak wiec odkąd skończyłem szkołę okazało się że nie mam jak tego dopilnować. Czy ktoś z Was używa takich karmideł – tzn takiego automatycznego systemu zadawania paszy, W kurnikach przy brojlerach czy przy nioskach jest to rzecz normalna nikt nie zadawał by paszy 15 tysiącom kur i nosił tego w wiadrze tylko pasza sama przenoszona jest spiralami w rurach. Widziałem coś takiego w dużym kurniku z indykami. Indyki pobierają tyle paszy że cały system karmienia działa praktycznie non stop. Z zasobnika pasza ciągnięta jest do karmideł „panów” rurą w której jest spirala obracana przez silnik. Ostatnie karmidło zasypuje się na końcu i tam jest czujnik , jak to ostatnie karmidło się napełni to całość staje.

Dużo już na temat automatycznego paszociągu dla drobiu dowiedziałem się, jednak moje pytanie jakie „pany” jakie te karmidła wybrać. Bo jest ich kilka rodzajów inne dla brojlerów, inne dla indyków, system karmienia gesi tez wygląda inaczej. Jak by ktoś stosował to proszę Was o poradę.
Bodzio
 
Posty: 131
Rejestracja: Czwartek, 02 Listopad 2006 16:47

Re: Automatyczne karmidła liniowe

Postprzez kogut » Piątek, 02 Listopad 2012 13:57

Budowa automatycznego systemu zadawania paszy jest bardzo prosta. Dla twoich potrzeb nie jest potrzebny skomplikowany system paszowy tylko bardzo proste i łatwe nawet w samodzielnym montażu rozwiązanie. Potrzebujesz zasobnika paszowego do którego będziesz raz na jakiś czas wsypywał paszę z worka. Zasobniki mają około 100 kg pojemności. Z zasobnika wychodzi rura okrągła w której jest spirala ruch okrężny spirali powoduje przesuwanie paszy z zasobnika do karmideł automatycznych. Stąd właśnie wzięła się nazwa automatycznego systemu paszowego. Acha rzeczywiście na końcu linii karmienia jest karmidło z czujnikiem, bo to karmidło napełnia się jako ostatnie. Jak się napełni to cały system się wyłącza. Ach oczywiście jeszcze jest silnik na końcu który porusza cały system.

Automatyczny system karmienia to jedyne słudze rozwiązanie szczególnie w twojej sytuacji. Zapytaj o ofertę w www.hodowlany.pl oferują bardzo dobre systemy. Z tego co mi się wydaje to dla bażantów dobrze sprawdzają się systemy karmienia dla niosek. Dla indyków nie ma sensu bo są droższe. Te karmidła dla indyków muszą być mocniejsze.
kogut
 
Posty: 246
Rejestracja: Czwartek, 10 Sierpień 2006 18:12


Wróć do Karmienie i pielęgnacja.

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

Polecamy:
Hodowla bażantów

Reklama:
Inkubatory do jaj
Sklep hodowlany